יום שבת, 8 באוקטובר 2016

פעילות חווייתית במהלך חוה"מ סוכות לכל המשפחה - יקב פסגות

מטקסס באהבה ישירות ליקב פסגות. כ- 400 מתנדבים אוהבי ישראל שנקראים קבוצת היובל - מתנדבים אוהבי ישראל מארה"ב ואירופה מגיעים כבר 12 שנה לבצור בכרמים של יקב פסגות. הם מאמינים שאם הם יעסקו בחקלאות יהודית בארץ ישראל, הגאולה תגיע מהר יותר. תחילת פעילות ארגון 'היובל', בשנת 2004, מאז הגיעו לארץ כ-3,000 איש על מנת לעבד את האדמה ולטעת גפנים בכרמי יקב הבוטיק פסגות וביקבים נוספים. פעילותם בארץ נמשכת בד"כ כשלושה חודשים. 
גם אנחנו הגענו ליקב פסגות, לא ליבצור, לסקר, בסיור של בלוגרים ועיתונאים. בואו לקרוא
בשנת 2010 הקימה המועצה האזורית מטה בנימין את מרכז המבקרים נחלת בנימין - יקב פסגות. המרכז חושף בפני מבקריו את דרך ייצור היין ומעביר את מבקריו מסע בארץ התנ"ך וההיסטוריה של עם ישראל. היקב ומרכז המבקרים נמצאים בפסגת גבעה המשקיפה על נוף מרהיב של יישובי בנימין והרי אדום. בחול המועד פתוח המרכז למבקרים ואם תגיעו, תוכלו לפגוש בקבוצה הנהדרת הזו ולא רק, ביקב מרכז מבקרים מרשים ובו יינות מהמשובחים והטעימים שהיקב מייצר, מערות עתיקות ומענינות, סרטון שמתעד את הקמת היקב, נוף מדהים על הרי בנימין והאיזור, הכרמים כמובן ועוד ועוד.

פגשנו את המתנדבים, משפחות שלמות


 אנחנו יוצאים לסיור ולראות מהיכן הכל התחיל - כן כאן, במערה הזו שנחפרה והתגלתה כגת 
אנחנו ממשיכים לכרם שם פגשנו גם את קיילב וולר, בנו של מייסד היובל, טום וולר ואת ילדיו: "הגעתי לכאן לראשונה עם אבי ומשפחתי כשהייתי בן 14. מאז אנחנו מגיעים שנה אחר שנה עם כמות אדירה של אנרגיות ומוטיבציה. כשאנחנו כאן יש תחושה שבאמצעות נטיעת גפנים נביא לקירוב בין הדתות ונקרב את השלום."
כאן בצילום, האב והילדים. זהו טוני, הוא גם מלווה אותנו לסיור
שאני לא אצטלם עם טוני?? זה יהיה בזבוז
אנחנו ממשיכים לכרם. הכרם נמצא בהר ברכה, נותן פרי באיכות גבוהה מאד ומהווה מקום גידול אופטימלי בישראל לענבי מרלו. הכרם נטוע בגובה 850 מטר מעל פני הים, בכרם הזה קולטים ענבי מרלו וקברנה סוביניון. הבציר כמובן כולו ידני.

יעקב ברג, מנכ"ל יקב פסגות: "בימים כאלה כשאנחנו מתמודדים מול החרם האירופאי נגד המוצרים הישראליים, מחמם את הלב לארח את מאות המתנדבים אוהבי ישראל המגיעים מדי שנה לסייע בבציר בכרמי פסגות ולשהות בארץ מספר חודשים. טומי וולר ומשפחתו הענפה, כולל הילדים והנכדים, מוכיחים לעולם את אהבתם הגדולה למדינת ישראל ולאדמתה. אלו הידידים הטובים ביותר של מדינת ישראל שעומדים לימינה וגורמים לנו גאווה גדולה על שיתוף הפעולה שנוצר כאן ב-12 השנים האחרונות".
בצילום, יעקב ברג בפסטיבל האוכל והיין הכשר שנערך לפני כמה שנים במייאמי בארה"ב עם נשות ויצ"ו שניצחו על הפסטיבל 
יקב פסגות היקב היחיד בארץ המשלב ערכים, תנ"ך, נוף ויין. הוקם בשנת 2003 ומאז גדל בהתמדה. בבציר 2014 הגיע ייצור הבקבוקים לכ-200,000 בקבוקים בשנה, כאשר למעלה מ- 70% מהם מיוצא לעשרות מדינות בעולם. 
היקב בדרך ל-300,000 בקבוקים בשנה. כרגע עומד על למעלה מ-250,00 בקבוקים.
כרמי היקב נטועים על טרסות גיר ציוריות בגובה 900 מטר מעל פני הים בישוב פסגות שבבנימין, תנאים מצויינים לצמיחת פרי מרוכז ואיכותי וכיום, מייצר יקב פסגות תשעה סוגי יינות שונים. 
בחול המועד סוכות, המרכז פתוח למבקרים:
בימים שלישי, רביעי וחמישי, 18-20.10.2016
בסיור תהנו ממיצגים ייחודיים * טעימות יין בוטיק * סדנאות לילדים * סוכה פתוחה
מרכז המבקרים נחלת בנימין שביקב פסגות מזמין את הקהל הרחב לפעילות משפחתית ייחודית ומגוונת במהלך חוה"מ סוכות. הפעילות המיועדת להורים ולילדים, כוללת סיורים מודרכים צפייה במיצגים שבמרכז המבקרים, סדנאות לילדים, הכרת סיפור התנ"ך והיין מימי קדם ועד היום, הסבר על תהליך ייצור היין החל משלב נטיעת הכרמים דרך הבציר ועד לשלב הייצור באמצעות מיצג חדשני וטעימות יין איכותי תוצרת יקב פסגות.
20 ₪ לילד, 25 ₪ למבוגר. מבצע למשפחות - זוג + 4 ילדים ב 99 ₪ בלבד!
לפרטים נוספים והרשמה לסיורים מראש בלבד: 02-9979333 או WWW.N-BINYAMIN.CO.IL
סדנאות יצירה לילדים, רכיבה על גמל וטעימות יין
מרכז המבקרים מזמין את הילדים וההורים לסדנאות יצירה בעלות של 5 ₪ בלבד למשתתף ורכיבה על גמל בעלות של 10 ₪.
את הביקור במרכז המבקרים ויקב פסגות ניתן לקנח בפיקניק במקום. ניתן להזמין במקום טעימות יין של יקב הבוטיק פסגות מארבע יינות שונים ופלטת גבינות משובחות בעלות של 69 ₪ לזוג
האתר מונגש לבעלי מוגבלויות.
שעות פתיחה:
ימים ג'-ה': 09:30-15:30
ימי ו' -ערב חג- 09:00-13:00
שבתות וחגים- סגור. כשר. במקום סוכה לרווחת המבקרים.
לפרטים נוספים 02-9979333 או WWW.N-BINYAMIN.CO.IL

אין תגובות: